1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 28
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: etm35 - komentarze
Ola Olka

Odpowiedzi: 236
Wyświetleń: 33541

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2017-05-18, 13:03   Temat: etm35 - komentarze
etm35 napisał/a:
Mam to gdzieś,nie będę się nikogo prosić,
Nie tak nie można myśleć. Ty nie prosisz się, ty walczysz o siebie i o swoje prawa - do odpoczynku, do odreagowania, do zastanowienia się, po prostu do bycia sobą. Macie wszyscy ciężką sytuację ale jak widzę wszystko jest zwalane tylko na ciebie. Trochę altruizmu dziewczyno. Trzymam za ciebie kciuki.
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: etm35 - komentarze
Ola Olka

Odpowiedzi: 236
Wyświetleń: 33541

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2017-05-10, 09:21   Temat: etm35 - komentarze
etm35 napisał/a:
A powinnam czuć się wibna,że wracam do pracy?
Nie.
etm35 napisał/a:
Wszystko co robię "normalnego" nie związanego z chorobą wywołuje u mnie poczucie winy.
Tu powinnaś faktycznie porozmawiać z psychologiem. Takie odczucia do pewnego stopnia mogą być normalne , ale u ciebie mają już za duży wpływ na twoje życie - które jakby nie było - toczy się dalej. I masz dla kogo żyć!
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: etm35 - komentarze
Ola Olka

Odpowiedzi: 236
Wyświetleń: 33541

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2017-05-04, 12:29   Temat: etm35 - komentarze
Cytat:
to mniej więcej to samo, co w katastrofie lotniczej, najpierw maskę tlenową zakłada się sobie.
Doskonałe porównanie :okok" - tak właśnie jest że trzeba o siebie zadbać szczególnie gdy mamy zobowiązania wobec innych - opiekę nad dzieckiem, starszą osobą a w szczególności chorą osobą. Bo to my musimy mieć siłę której im brakuje. Fizyczną i psychicznę.
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: etm35 - komentarze
Ola Olka

Odpowiedzi: 236
Wyświetleń: 33541

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2017-04-13, 21:56   Temat: etm35 - komentarze
etm35 tato jest zmęczony chorobą i leczeniem, może stracił zaufanie bo nie widzi szybkich efektów. Jemu samemu napewno jest ciężko wszystko ogarnąć. To niełatwe.
Cytat:
Ja widzę,że ma do mnie straszne pretensje.

Natomiast nie wierzę by miał pretensje do ciebie, po prostu rzeczywistość odbiega niestety od tego co sobie myślał i ma żal do całego świata. Tak bywa.
Cytat:
Zresztą sama nie mogę sobie wybaczyć swoich błędnych decyzji
Takie myślenie do niczego nie prowadzi. Decyzję podejmowałaś w danym momencie mając taki a nie inny stan informacji i napewno była ona najlepsza z możliwych. Ocenianie jej dziś gdy stan twojej wiedzy jest zupełnie inny nie ma sensu a tylko was stresuje.
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: etm35 - komentarze
Ola Olka

Odpowiedzi: 236
Wyświetleń: 33541

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2017-02-28, 09:31   Temat: etm35 - komentarze
etm35 napisał/a:
Jedno odmówilo z uwagi na fakt,iż tata byłby dla nich jedynym pacjentem w naszej miejscowości i pewnie im się nie opłaca
Aż niedowiary. Ja jednak bym tu jeszcze raz pytała skoro to drugie ma taką złą opinię. Nie jestem pewna czy mogą odmówić w końcu pacjent ma regulowane przepisami prawo do opieki hospicyjnej.
etm35 napisał/a:
Ich praca polega tylko na podawaniu leków przeciwbólowych,żadnych kroplówek,innych leków,badania krwi.
Jeżeli nie będzie już wogóle innego wyjścia to trzeba będzie tu spróbować bo musisz tatę zabezpieczyć przeciwbólowo.
Przykro mi że to takie trudne. Trzymaj się....
  Temat: etm35 - komentarze
Ola Olka

Odpowiedzi: 236
Wyświetleń: 33541

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2017-01-09, 08:49   Temat: etm35 - komentarze
etm35 napisał/a:
Czy tu nie ma żadnych historii z happy endem.
Wszystko zależy jak na to spojrzysz. To nie Hollywood i ciężko o zakończenie typu " i żyli długo i szczęśliwie" (choć i tu "długo" nie znaczy "zawsze" - niestety)

Jeżeli ktoś jest terminalnie chory to happy endem może być pomoc w odejścu z godnością i bez bólu. Happy endem może być jak napisała bogdusia przeżycie pozostałego czasu tak aby zostały wspaniałe, krzepiące wspomnienia. Happy endem może być też osłodzenie reszty czasu, trzymanie za rękę, rozmowa albo milczenie.

Pomyśl o waszym - takim abyś kiedyś nie musiała myśleć "przecież zrobiłam wszystko co było możliwe" ale pomyślała "zrobiłam wszystko co było możliwe i najlepsze dla mojego taty".

Jeżeli to forum Ci w tym pomoże to napewno spełni swój cel. Nie zrażaj się i jak masz pytania to pisz.

Pozdrawiam serdecznie
  Temat: etm35 - komentarze
Ola Olka

Odpowiedzi: 236
Wyświetleń: 33541

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2016-12-24, 18:58   Temat: etm35 - komentarze
etm35 daj tacie trochę spokoju na święta a potem może przekona się do dalszego działania. A jeżeli nie to też ma do tego prawo. Spokojnych Świąt.
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: etm35 - komentarze
Ola Olka

Odpowiedzi: 236
Wyświetleń: 33541

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2016-12-11, 16:28   Temat: etm35 - komentarze
etm35 to dobre wieści. Jeżeli tato zostanie zoperowany to jego szanse na wyzdrowienie znacznie wzrosną. Miejmy nadzieję że wszystko będzie jak chcecie.
Cieszę się i pozdrawiam serdecznie
  Temat: etm35 - komentarze
Ola Olka

Odpowiedzi: 236
Wyświetleń: 33541

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2016-11-26, 19:53   Temat: etm35 - komentarze
etm35 to są dobre wiadomości. Miejmy nadzieję że operacja się odbedzie i przebiegnie bez komplikacji. To duża szansa dla taty.
Trzymaj się, pozdrawiam serdecznie
  Temat: etm35 - komentarze
Ola Olka

Odpowiedzi: 236
Wyświetleń: 33541

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2016-11-10, 21:23   Temat: etm35 - komentarze
etm35 cieszę się, to dobre wiadomości.
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: etm35 - komentarze
Ola Olka

Odpowiedzi: 236
Wyświetleń: 33541

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2016-11-09, 13:51   Temat: etm35 - komentarze
etm35 napisał/a:
Interesuje mnie bardzo czy oni podają wymiary guza z naciekiem?

Wydaje mi się że nie - tak też wynika z opisu - ale tu nie jestem tego na 100% pewna :-(
  Temat: etm35 - komentarze
Ola Olka

Odpowiedzi: 236
Wyświetleń: 33541

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2016-11-02, 19:51   Temat: etm35 - komentarze
etm35, fajnie ze tato lepiej się czuje. Oby tak dalej!
Serdecznie pozdrawiam
  Temat: etm35 - komentarze
Ola Olka

Odpowiedzi: 236
Wyświetleń: 33541

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2016-11-02, 10:31   Temat: etm35 - komentarze
etm35, co u was jak tam tato się czuje? Czy dostał dzisiaj planowaną chemię?
Serdecznie pozdrawiam
  Temat: etm35 - komentarze
Ola Olka

Odpowiedzi: 236
Wyświetleń: 33541

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2016-10-08, 17:27   Temat: etm35 - komentarze
Etm35 jak tam u taty? Czy leczenie jest kontynuowane? Dolegliwość minęły?
pozdrowienia
  Temat: etm35 - komentarze
Ola Olka

Odpowiedzi: 236
Wyświetleń: 33541

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2016-09-30, 06:34   Temat: etm35 - komentarze
Etm35 są różne schematy chemii, dostosowane do rodzaju raka, stanu zaawansowania itp, o różnych częstotliwościach i stopniach intensywności. No i każdy organizm jest inny. Są osoby znoszące chemię dobrze ale i tacy - i nie brak tu na forum przykładów - gdzie działania uboczne nie pozwalały kontynuować leczenia.
Nie czytaj internetu, nie patrz na innych bo i tak tak naprawdę nie wiesz jak się czuli.
U taty przebiega to tak a nie inaczej i tym się trzeba zająć. Wspieraj tatę.
Pozdrawiam
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group